Projekty a financování dobrovolnictví

 

Dobrovolnické centrum je od počátku díky tomu, že je držitelem akreditace dle zákona o dobrovolnické službě podporováno z dotačního programu Ministerstva vnitra ČR na podporu dobrovolnické služby.  Tyto prostředky však pokrývají pouze malou část nezbytných nákladů na zajištění chodu Dobrovolnického centra a jeho programů. Přestože se jedná o dobrovolnickou činnost, vykonávanou bez nároku na odměnu, o činnost, která mnoha organizacím šetří nemalé prostředky a zároveň umožňuje ve prospěch dětí, seniorů či osob se zdravotním postižením zajišťovat celou řadu aktivit, které by jinak zajistit ani nešlo, chod dobrovolnického centra a jeho programů přece jenom něco stojí (např. povinné náklady na pojištění, pronájem prostor pro realizaci, psychologické testy, odbornou supervizi, propagaci či koordinaci dobrovolnictví). 

Na dobrovolnické programy přispívá také pravidelně město Český Krumlov v rámci svých dotačních programů, obdobně tak Jihočeský kraj. Jihočeský kraj finančně podporuje program "kamarád v životě", dobrovolnictví v domovech pro seniory a program Senioři seniorům - IC senior).

Aby byl ale chod Dobrovolnického centra možný, je nezbytná  každoroční podpora našich dárců a nadací, jejichž řady se postupně rozšiřují.

V posledních letech takto na podporu dobrovolnictví kromě drobných individuálních dárců přispěl zejména Nadační fond TESCO a firma LINDE POHONY s.r.o.

Všem podporovatelů a přispěvatelům děkujeme. Českokrumlovskému TESCu také navíc děkujeme za podporu našich akcí prostřednictvím darovaného drobného občerstvení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro seniory na Českokrumlovsku:
Leden 2023
       1 
 2  3  4  5  6  7  8 
 9  10  11  13  14  15 
 16  17  18  20  21  22 
 23  25  26  27  28  29 
 30  31      
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz